Automatyzacja przyspiesza onboarding

Roboty UiPath 10-krotnie skróciły czas wprowadzania do firmy nowego pracownika.

Chociaż systemy HR potrafią automatyzować coraz więcej kluczowych procesów, to nadal mają problem z integracją ze starszymi aplikacjami wykorzystywanymi w firmie. RPA przeciwnie: umożliwia błyskawiczne dodawanie nowych funkcjonalności do procesów HR zwiększając efektywność, redukując ludzkie błędy i chroniąc dane. Jednym z takich procesów jest właśnie onboarding. Roboty mogą weryfikować informacje podawane przez kandydatów, przetwarzać aplikacje, przekazywać dane o zatrudnionych osobach do innych systemów i wysyłać do ludzi powiadomienia.

Choć pozornie może nie wydawać się, że jest to tak istotne, onboarding to pierwsze zetknięcie człowieka z organizacją. Nadaje ono często ton całemu późniejszemu doświadczeniu pracownika. Gładki, szybki start sprawia natomiast, że „nowa” lub „nowy” od razu są w stanie dołożyć swoją cegiełkę do firmowego sukcesu.

Jedna z dużych, globalnych firm IT postanowiła wyeliminować kosztowną i podatną na błędy pracę manualną w ramach onboardingu. W ramach obowiązującego procesu dane były ręcznie kopiowane i wprowadzane do innych systemów. Dlatego obsługa jednego nowego pracownika zabierała 30 minut nie licząc czasu poświęcanego później na weryfikację informacji i poprawianie błędów.

Dzięki zastosowaniu działających razem nadzorowane przez człowieka i bezobsługowych robotów UiPath, udało się skrócić ten czas do 3-4 minut. Dodatkową oszczędnością jest mniejsza liczba błędów wymagających sprawdzenia i skorygowania. Co niezwykle ważne, rozwiązanie doskonale skaluje się w okresach, kiedy zatrudnia się większą liczbę osób.

Efekty? Tylko konkrety!

100%

automatyzacja

10x

szybsze przetwarzanie danych

100%

dokładności

100%

skalowalność w okresach szczytowego obciążenia

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...