Cyfrowa transformacja? Przyspieszaj aplikacje SAP przy pomocy RPA

Roboty przejmują coraz więcej zadań. Przyspieszają prace oraz umożliwiają pracownikom zajęcie się innymi, mniej „maszynowymi” zadaniami.

I dotyczy to nie tylko robotów, które mają stalowe ramiona, pewne i precyzyjne chwytaki oraz czułe oko kamery, ale także takich, które istnieją jedynie w postaci kodu programistycznego. Jednym z najpopularniejszych obszarów zastosowania robotów programowych, czyli automatyzacji RPA (Robotic Process Automation) jest środowisko SAP.

Co użytkownicy SAP mogą osiągnąć dzięki robotom? Automatyzacja powtarzalnych, manualnych czynności przede wszystkim zapewnia oszczędności, ale także ogranicza ryzyko, charakterystyczne dla tradycyjnych metod automatyzacji, a przy tym nie obciąża specjalistów odpowiedzialnych za IT.

Dobrym przykładem konkretnego zastosowania może być proces wprowadzania zamówień. Robot może odczytywać dane ze spływających zamówień, zarówno papierowych jak również elektronicznych w postaci załączników do e-maili czy arkuszy kalkulacyjnych, a następnie wprowadzać je do systemu SAP, rejestrować i uruchamiać proces realizacji. Inny przykład to automatyzacja procesu oceny dostawcy. Roboty mogą porównywać aktualne ceny i dostępność towarów i surowców, a także sprawdzać czas dostawy i w oparciu o te dane tworzyć rankingi dostawców. Roboty sprawdzają się także w procesach HR a nawet przy migracji do SAP S/4HANA.

Co ciekawe, chociaż SAP oferował klientom rozwiązania i usługi automatyzacyjne już w latach 90-tych ubiegłego wieku, to RPA otwiera zupełnie nowe możliwości. Najważniejsze, że uruchomienie robota jest proste a przy tym nie wiąże się z dużymi kosztami.

Dowiedz się więcej o tym jak RPA automatyzuje procesy SAP i przyspiesza cyfrową transformację

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...