Firmy produkcyjne stawiają na RPA

Produkcja to nie tylko hale fabryczne czy pola i sady, ale także złożone procesy back-office i operacyjne – komunikacja z klientami, zamówienia, zarządzanie magazynami, przetwarzanie płatności.

To także źródło potencjalnych oszczędności i obszary, w których można przyspieszyć biznes i jego rozwój. Właśnie dlatego firmy produkcyjne stawiają na Robotic Process Automation.

Oczekują większej zwinności, szybszych procesów i niższych kosztów.Weźmy przykładowo dużą amerykańską firmę działającą w branży motoryzacyjnej. Procesy wewnętrzne zatrudniającego 150 tys. pracowników klienta UiPath, pomimo posiadania zrobotyzowanych w wysokim stopniu linii produkcyjnych, były spowalniane przez ogromną ilość manualnych, czasochłonnych zadań, co potęgowały trudności kadrowe – ze względów demograficznych firma musiała zwiększyć liczbę zatrudnianych pracowników o 280%, co w obliczu braku wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy było niezwykle trudne. Koszty nie spadały, obsługa klienta i komunikacja z partnerami szwankowała, a do tego innowacyjność była na stosunkowo niskim poziomie.

Dopiero decyzja o wdrożeniu RPA pozwoliła wrzucić wyższy zredukować, przyspieszyć i wrzuci wyższy bieg. Udało się zautomatyzować kluczowe procesu back-office: korespondencję email, zamówienia, obsługę dokumentacji dzięki jej digitalizacji. Teraz można monitorować w czasie rzeczywistym satysfakcję klientów, a także możliwości produkcyjne i stany magazynowe.

Efekty? Tylko konkrety!
Firmy produkcyjne decydujące się na wdrożenie RPA mogą oczekiwać:

20%

oszczędności w skali całego łańcucha dostaw

100%

redukcji błędów i czasu poświęcanego na korekty

Dowiedz się więcej o RPA w produkcji

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...