Globalny łańcuch dostaw pod kontrolą robotów

Jednym ze sposobów na doskonalenia łańcucha dostaw jest eliminowanie powtarzalnych, czasochłonnych zadań, które nie mają żadnej wartości dodanej. Najlepszym do tego narzędziem jest RPA. Dowodzi tego przykład firmy Schneider Electric specjalizującej się w systemach zarządzania energią.

„Efektywność łańcucha dostaw to fundament naszego biznesu. Od 2015 r. Schneider Electric realizuje program cyfrowej transformacji, którego kluczowym momentem była ogłoszona w 2017 r. strategia TSC 4.0, czyli Tailored Sustainable Connected Supply Chain. W tym kontekście, nasza misja polega na wykorzystaniu digitalizacji do podnoszenie efektywności w naszych fabrykach i centrach dystrybucyjnych w Europie. Nasza kultura bazująca na lean management oraz poziom standaryzacji procesów dobrze pasują do RPA, które jest jednym ze sposobów na doskonalenie naszych rozwiązań dla klientów – zarówno wewnętrznie jak i wewnętrznie. Od dwóch lata prowadzimy projekty RPA. Pierwszy uruchomiliśmy w grudniu ubiegłego roku” – mówi Lucas Audonnet, Lean Digital Project Manager w Schneider Electric.

Kiedy wybuchła epidemia i firma musiała zmierzyć się z dostarczeniem środków ochrony osobistej dla pracowników w wielu lokalizacjach z jednego globalnego centrum, okazało się, że proces wymaga znacznego nakładu pracy manualnej – systemy ERP w poszczególnych lokalizacjach nie były połączone. Dlatego firma błyskawicznie uruchomiła robota, który przejął przetwarzanie zamówień.

Jakie były efekty? Tylko konkrety:

z 4 godzin do 2 minut

- o tyle udało się skrócić czas przetwarzania zamówień dzięki robotowi UiPath

Przeczytaj więcej o korzyściach RPA w Schneider Electric

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...