Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się dostawcy usług w obszarze ochrony zdrowia są coraz większe: digitalizacja obsługi pacjentów, optymalizowanie harmonogramów przyjęć i pracy personelu, a także rozliczenia z płatnikami.

I właśnie dlatego coraz więcej organizacji działających w tej branży decyduje się na automatyzację z wykorzystaniem RPA. To dzisiaj jedna z głównych ścieżek oferujących zwiększanie efektywności oraz przyspieszony rozwój.

Nie brak spektakularnych przykładów zastosowania RPA w ochronie zdrowia. Jeden z dużych europejskich szpitali, zatrudniający 2 tys. pracowników i obsługujący rocznie 70 tys. pacjentów na ostrym dyżurze miał coraz większe trudności z utrzymaniem płynnego funkcjonowania placówki. Ludzka praca ręczna przestała już wystarczać, ponieważ jest nieefektywna, czasochłonna i obarczona błędami.

Dzięki RPA udało się odzyskać kontrolę nad procesami operacyjnymi a w efekcie usprawnić obsługę pacjentów oferując większą transparentność podejmowanych działań. Automatyzacja pozwoliła utrzymywać poziomy zapasów artykułów medycznych na optymalnym poziomie, ograniczyć koszty rozliczeń a przy tym większość pacjentów z zadowoleniem przyjęła postępującą digitalizację.

W ten sposób RPA zmienia ochronę zdrowia – od procesów wewnętrznych po obsługę pacjentów – i przyspiesza cyfrową transformację sektora, który jeszcze do niedawna nie był postrzegany jako lider digitalizacji.

Efekty? Tylko konkrety:

36%

tyle wynosi potencjał automatyzacyjny ochrony zdrowia – oznacza to tyle, że ponad jedna trzecia zadań wykonywanych przez personel może zostać zautomatyzowana

Więcej informacji na temat zastosowaniu RPA w ochronie zdrowia można znaleźć na stronach UiPath

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...

Firmy produkcyjne stawiają na RPA

Firmy produkcyjne stawiają na RPA

Produkcja to nie tylko hale fabryczne czy pola i sady, ale...