Raporty – robota dla robota

Przy osiągnięciu 100% dokładności dziennych raportów dotyczących zysków i strat oszczędziliśmy dzięki RPA 150 godzin – przekonują przedstawiciele globalnej firmy świadczącej usługi finansowe.

Finanse i księgowość to jeden z obszarów, w których najczęściej spotykane są roboty programowe. Dlaczego? Ponieważ zbieranie i dostarczanie aktualnych danych o wydajności organizacji wymaga znacznego wysiłku. Zabiera pracownikom mnóstwo czasu, wymaga dużego nakładu pracy manualnej a przez to często pojawiają się błędy. Wiele organizacji nie może jednak tak po prostu z tego zrezygnować: raporty dotyczące zysków i strat są absolutnie kluczowe na konkurencyjnych rynkach. Dlatego starają się automatyzować jak najwięcej czynności z tym związanych. Robot może zbierać i konsolidować dane z wielu źródeł, weryfikować je, kompilować w dziennych raportach i dostarczać je do wybranej grupy pracowników.

Działająca na globalnym rynku usług finansowych firma każdego dnia potrzebuje kompletnych raportów o zyskach i stratach, do wygenerowania których trzeba pobrać dane z kilkunastu innych raportów i arkuszy dotyczących wybranych wskaźników wydajności. Do niedawna odpowiedzialny za ich przygotowanie zespół musiał ręcznie importować dane, a następnie edytować raport i dostarczać go wybranym menedżerom, którzy potrzebują go do podejmowania kluczowych decyzji. Dzisiaj jest inaczej. Zajmuje się tym robot: automatycznie tworzy raport, sprawdza go i przesyła go do zespołu, który weryfikuje jego poprawność a następnie udostępnia go w aplikacji webowej.

Efekty? Tylko konkrety:

100%

dokładności

70%

ograniczenie czasu zaangażowania pracowników

150

oszczędzonych godzin

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...