Robot UiPath przy pracy w systemie SAP, czyli faktura z automatu

Dobrze jest poczytać czym jest Robotic Process Automation, dowiedzieć się co można zautomatyzować i poznać płynące z tego korzyści biznesowe. Czym innym jest jednak zrozumieć jak robota UiPath faktycznie działa. Spróbujemy to nadrobić. Weźmy za przykład procesowanie faktury i wprowadzanie danych do systemu SAP.

Swoje działanie robot rozpoczyna od otworzenia folderu z fakturami w programie Microsoft Outlook i pobrania pliku PDF, który następnie otwiera i odczytuje po kolei wszystkie istotne informacje: nazwa firmy, data, numer referencyjny, opis, kwota, stawkę podatku, jego wartość itd.

Na marginesie warto dodać, że pracę robota UiPath operatorowi najłatwiej prześledzić w trybie debuggowania w programie UiPath Studio, gdzie widać wszystkie wykonywane czynności w zwolnionym tempie, które pozwala człowiekowi je prześledzić. W rzeczywistości robot wykonuje je błyskawicznie realizując równolegle kilka zadań.

Po zakończeniu odczytu danych robot loguje się do SAP i w pierwszej kolejności czy nazwa firmy dostawcy faktycznie figuruje w systemie. Po skutecznym potwierdzeniu, wprowadza wszystkie odczytane dane do systemu. Ostatecznie robot zapisuje fakturę w systemie i wraca do Outlooka, żeby przenieść wiadomość z dokumentem z folderu z fakturami do folderu „Przetworzone” i wysłać potwierdzenie, że zadanie zostało wykonane.

Zresztą przekonajcie się sami. Obejrzyjcie krótki film pokazujący jak robot może procesować faktury spływające na adres email i wprowadzać odczytywane dane do SAP

Film - procesowanie faktur

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...