Roboty pomagają brytyjskim pocztowcom

Roboty w firmie, której historia sięga 1516 roku? Brytyjska poczta zdecydowała się wykorzystać RPA m.in. w działach finansowym oraz HR. Pierwsze dwa projekty pilotażowe przyniosły firmie oszczędności będące ekwiwalentem pracy 4 osób. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie.

Firma bardzo szybko dostrzegła korzyści, jakie przynoszą roboty – nie tylko oszczędności, ale także wzrost produktywności oraz wyższy poziom satysfakcji pracowników. Właśnie dlatego zespół odpowiedzialny za wdrażanie RPA błyskawicznie dostał sygnał, że biznes oczekuje, że automatyzacji będzie szybko postępować i obejmować swoją skalą całą organizację. W ciągu 9 miesięcy liczba robotów zwiększyła się czterokrotnie. Nie trzeba było długo czekać na efekty.
„Nie chodziło wyłącznie o ograniczanie kosztów. To była kombinacja oszczędności, unikania kosztów, generowania przychodów i uwalniania zasobów. Szacujemy, że nasze roboty dostarczyły nam ponad 4,5 mln funtów wartości biznesowej w latach 2018 i 2019” – mówi Gary Turner, szef zespołu RPA w Royal Mail.
Teraz firma chce automatyzować pracę ponad 1300 placówek. „Każdego dnia w naszych biurach wykonuje się wiele prostych zadań, zwykle pracując na arkuszach kalkulacyjnych, co zajmuje czas i wymaga wysiłku” – mówi Wendy Hulton, szefowa zespołu upraszczania procesów i automatyzacji w Royal Mail. „Nawet gdybyśmy uwolnili tylko 20 min dziennie z pracy naszych menedżerów, to udałoby się osiągnąć znaczące oszczędności i podnieść jakość usług” – dodaje Wendy Hulton.

Efekty? Tylko konkrety!

6 tygodni

tyle czasu upływa od pojawienia się pomysłu do uruchomienia robota

400%

taki wzrost liczby robotów zanotowano w ciągu 9 miesięcy

4,5 mln funtów

taką wartość zapewniły Royal Mail roboty

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...