Roboty przyspieszają rozwój azjatyckiego producenta ubrań i tekstyliów

MAS Holdings to jeden z największych producentów ubrań i tekstyliów w Azji: 53 fabryki w 16 krajach i 99 tys. pracowników.

Szybko rozwijająca się korporacja miała świadomość, że warunkiem zachowania konkurencyjności na tym bardzo trudnym rynku jest szeroko zakrojona cyfrowa transformacja. Firma postawiła na automatyzację przy wykorzystaniu RPA jako jeden z głównych nurtów planowanej digitalizacji.
Jak w wielu innych organizacjach roboty pojawiły się w organizacji w ramach niewielkiego projektu PoC (Proof of Concept), którego celem była automatyzacja wymagającego znacznych nakładów pracy manualnej procesu składania zamówień. Sukces tego projektu ułatwił szybkie uruchomienie kolejnych robotów.
„Dzięki projektowi PoC mogliśmy potwierdzić wartość biznesową jaką wnosi RPA. Następnie zaczęliśmy budować zasoby i bazę wiedzy w naszym zespole RPA mając na celu wdrożenie tej technologii w skali całej organizacji” – mówi Chandika De Silva, kierownik projektu w MAS Holdings.
W krótkim czasie firma wdrożyła 10 robotów, które przyniosły ogromne oszczędności: 14 tys. roboczodni rocznie. Dlatego firma planuje uruchomienie kolejnych 25 robotów. Firma spodziewa się, że wraz z postępującą automatyzacją oszczędności będą wzrastać w tempie wykładniczym.
„Uwolnienie naszych pracowników od części nieproduktywnych, powtarzalnych zadań przyniosło nie tylko oszczędności w postaci osobo-godzin i osobo-dni, ale także przełożyło się na zwiększenie motywacji naszego personelu” – przekonuje Thamira Wickramasinghe, DGM IT w MAS Holdings.

Efekty? Tylko konkrety:

10

robotów uruchomiono

52

procesów udało się zautomatyzować – większość realizowanych jest w systemie SAP

14 tys.

roboczodni udaje się oszczędzać firmie rocznie dzięki RPA

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...