Roboty w służbie zdrowia

Duży szpital wykorzystuje platformę UiPath Enterprise RPA do wprowadzania danych, przetwarzania informacji potrzebnych do rozliczeń z ubezpieczycielami i wymiany danych z państwowymi systemami IT.

Max Healthcare to jedna z największych sieci szpitali w Indiach: 14 placówek, 29 specjalności i ponad 2300 lekarzy oferujących usługi na najwyższym światowym poziomie. Każdego dnia organizacja przetwarza ogromne ilości danych transakcyjnych dotyczących pacjentów. Ręczne przetwarzanie informacji na taką skalę jest nie tylko czasochłonne, ale narażone na bardzo dużą liczbę błędów. Tymczasem dokładność, efektywność ale i zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwo są kluczowe.

Do naszego systemu trafiają ogromne ilości danych. Każdy pacjent może mieć setki interakcji czy epizodów każdego dnia. Obsłużenie tych danych to wyzwanie. Jednak dzięki RPA możemy osiągać to, co jest praktycznie jest niemożliwe do wykonania dla człowieka – przekonują menedżerowie zarządzający szpitalem.

Przykładowo dzięki zastosowaniu robotów programowych udało się oszczędzić 65%-75% czasu potrzebnego na przetwarzanie w danych w ramach obowiązkowej wymiany z systemami publicznymi. Robot loguje się do portalu za pośrednictwem indywidualnego URL przypisanego do każdej z kilkunastu placówek, odczytuje rekordy dotyczące pacjentów i sprawdza czy są poprawne, a następnie wysyła wiadomość do określonego departamentu o tym, że walidacja przebiegła pomyślnie.

Warto wspomnieć także, że efektem automatyzacji jest także większa satysfakcja pracowników. Nie muszą bowiem już wykonywać ręcznie zadań, które przekraczają możliwości nawet najbardziej pracowitego i wytrwałego człowieka.

Efekty? Tylko konkrety:

50%

o tyle udało się skrócić czas przetwarzania dokumentów ubezpieczeniowych

65-70%

oszczędność czasu związanego z wymiana danych z państwowymi systemami IT

100 mln Rs

tyle zaległych płatności udało się odzyskać w ciągu 12 miesięcy

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...