RPA napędza automatyzację handlu detalicznego

Roboty programowe to dla wielu detalistów jedyna nadzieja na szybką, skuteczna i efektywna ekonomicznie cyfrową transformację.

Prawdziwa digitalizacja dla wielu firm z branży retail to co najmniej wyzwanie, jeśli nie odległa idea. Przestarzałe systemy informatyczne, od których wiele organizacji specjalizujących się handlu detalicznym jest całkowicie uzależnionych, stanowią barierę nie do przełamania. Wprowadzanie do tych systemów istotnych zmian jest z jednej strony obarczone znacznym ryzykiem, a z drugiej niezwykle kosztowne – dlatego mało kto decyduje się na taki krok, tkwiąc w sytuacji bez wyjścia.

W rzeczywistości wyjście jednak istnieje. Wcale nie trzeba podejmować karkołomnych przedsięwzięć, żeby wdrożyć nowe technologie i korzystać z dobrodziejstw digitalizacji. Transformacyjne technologie są na wyciągnięcie ręki. Nie wymagają przy tym dokonywania rewolucji w wykorzystywanych dotychczas aplikacjach. Zapewniające szybki zwrot z inwestycji rozwiązania Robotic Process Automation (RPA) pozwalają na zaawansowaną digitalizację procesów biznesowych w obrębie istniejącego ekosystemu. Roboty programowe mogą działać jako wirtualni pracownicy, automatyzując standardowe, powtarzalne, bazujące na regułach procesy na masową skalę – od łańcucha dostaw przez procesy wewnętrzne aż po procesy w sklepach, gdzie potrafią optymalizować wykorzystanie zasobów ludzkich, obsługiwać promocje a nawet aranżować układ alejek i rozmieszczenie towarów na półkach.

RPA to prawdziwa przyszłość dostępna już dzisiaj. Uwolnienie pracowników od zadań, z którymi znacznie lepiej poradzą sobie roboty, umożliwia maksymalne wykorzystanie ich czasu, umysłów i zdolności kreatywnych tam, gdzie roboty nie są w stanie dać sobie rady.

Więcej informacji na temat transformacji handlu detalicznego, potencjalnych obszarach zastosowania RPA i płynących z tego korzyściach można znaleźć w dokumencie white paper przygotowanym przez UiPath

Zobacz white paper

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...