RPA: skalowanie biznesu ponad posiadane zasoby ludzkie

Roboty UiPath pozwoliły Health Fidelity dwukrotnie zwiększyć liczbę klientów bez zatrudniania dodatkowych pracowników odpowiedzialnych za pobieranie dokumentów.

Amerykańska firma Health Fidelity dostarcza rozwiązania w obszarze zarządzania ryzykiem dla służby zdrowia. Firma wykorzystuje technologię przetwarzania języka naturalnego (NLP) do pozyskiwania wartościowych informacji z elektronicznych rekordów medycznych. W ten sposób pomaga swoim klientem lepiej zarządzać ryzykiem klinicznym i finansowym. Dotychczas informacje tego typu były niedostępne dla potrzeb analizy ryzyka. Pozyskiwanie ich ręcznie na dużą skalę jest niemożliwe do wykonania, ponieważ koszt pozyskania informacji z jednego rekordu sięga 15 USD. Gdzie człowiek nie może, robota pośle. Platforma UiPath Enterprise RPA pozwala na efektywne ekonomicznie zdobywanie informacji w sposób bezpieczny i zgodne z regułami HIPAA, bez zakłócania pracy systemów informatycznych partnerów, którzy posiadają rekordy medyczne.

Firma rozpoczęła pilotaż technologii UiPath uruchamiając 3 roboty. Logowały się one do systemu zawierającego elektroniczne rekordy medyczne, przeszukiwała bazę w poszukiwaniu konkretnego pacjenta a następnie – jeśli został on znaleziony i zweryfikowany – filtrowały dokumenty ze względy na typ lub datę. Ostatecznie robot przygotowywał dokument zawierający cenne metadane, wylogowywał się z systemu i kończył połączenie. Roboty działały tak dobrze, że dzisiaj ich liczba wzrosła do 14 robotów, które wyszukują informacje z wielu różnych źródeł.

Efekty? Tylko konkrety:

200

średnio tyle raportów dostarcza firmie każdego dnia jeden robot UiPath

2000

tyle dokumentów dotyczących wizyt pacjentów potrafi obsłużyć pojedynczy robot dziennie

1,2 mln

tyle rekordów łącznie pobrały roboty działające w High Fidelity

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...