RPA: szybsze i tańsze leczenie

Jednymi z kluczowych wskaźników wykorzystywanych przez organizacje działające w ochronie zdrowia są ocena ogólnego stanu pacjenta oraz poziom ryzyka.

Na ich podstawie określa się sposób leczenia, który ma zapewnić odpowiedni poziom ochrony zdrowia. W większości organizacji na świecie procesy z tym związane nie zmieniły się od lat: to ręczna praca bazująca na papierowych dokumentach. Przykładem nieefektywności jest identyfikowanie ciąży wysokiego ryzyka, która wymaga szczególnej uwagi. Obecnie tak klasyfikuje się ok. 6-8 % wszystkich ciąż. Niestety kobiety w większości przypadków zbyt długo czekają na diagnozę, co sprawia, że na zastosowanie odpowiedniego leczenia jest zbyt późno.

Amitech Solutions to firma technologiczna działająca w branży ochrony zdrowia, która postanowiła to zmienić. Wykorzystując bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązanie UiPath stworzyła dla jednego ze swoich klientów system, który w zautomatyzowanych sposób organizuje, interpretuje i sprawdza dokumenty medyczne przesyłane przez pacjentów.

Robot sprawdza czy pacjent posiada odpowiednie ubezpieczenie medyczne, pobiera i weryfikuje dane a następnie używając modelu predykcyjnego generuje wartość określająca ryzyko dla pacjentki. To nie wszystko. Bot określa równocześnie optymalny sposób leczenia i automatycznie zapisuje pacjentkę do właściwego programu medycznego a także wysyła powiadomienia do odpowiednich osób, że konieczne jest szybkie podjęcie działań.

„Teraz kobieta może przyjść do lekarza, sprawdzić czy jest w ciąży, dowiedzieć się czy znajduje się w grupie wysokiego ryzyka a zanim wyjdzie do domu zostanie włączona do odpowiedniego programu i zapisana na kolejna wizytę. To ogromna różnica w opiece na ciążami wysokiego ryzyka” – mówi Eric Keeney z Amitech.

Na koniec zgadnijcie ile czasu zajęło stworzenie tego systemu. Wystarczyły 4 tygodnie. Praca ekspertów Amitech Solutions oraz technologia UiPath pozwoliły klientowi skrócić proces, który normalnie trwał od czterech do pięciu tygodni do kilku minut. Zobaczcie jakie jeszcze efekty udało się osiągnąć.

11 mln USD – oszczędności płatnika uzyskane dzięki UiPath i hiperautomatyzacji. 24% wzrost wykrywalności ciąży z niedowagą płodu i 44% wzrost wyleczeń.

Efekty? Tylko konkrety:

11 mln USD

wartość oszczędności osiągniętych przez klienta

24%

wzrost liczby identyfikowanych ciąż wysokiego ryzyka

44%

liczba ciąż wysokiego ryzyka, w których udało się zapobiec chorobie dziecka

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...