RPA w ERP

Niemiecka firma budowlana wykorzystuje technologię UiPath do automatyzacji działań w obszarze systemu SAP.

Obsługa jednego z kluczowych procesów była znacznym obciążeniem dla zespołu odpowiedzialnego za pobierane danych i raportowanie: ponad 1 GB danych dziennie, przetwarzanych każdego dnia przez blisko półtorej godziny, a przygotowanie jednego raportu zabierało kwadrans.

Rozwiązaniem okazał się zaimplementowany w ledwie trzy tygodnie robot UiPath. Przygotowuje on raporty dla wielu tabel w SAP, przy tym każdy jest odpowiednio spersonalizowany pod względem layoutu i innych uwarunkowań. Prosty robot uwolnił pracowników o czasochłonnej, powtarzalnej pracy pozwalając im skupić się na bardziej wartościowych zadaniach, wymagających zaangażowania kreatywnego myślenia. Zwrot z inwestycji sięgnął 150%, praca manualna, podobnie jak liczba błędów, została zredukowana do zera, a czas przetwarzania skrócony o 70%.

Inny przykład? Menedżerowie projektów, zamiast zajmować się najważniejszymi sprawami, każdego dnia musieli zająć się rozesłaniem kilkuset e-maili. Zawierały one listę aktualnych i przyszłych zadań do wykonania a także nieukończone zadania, którymi należało się szybko zająć. Chociaż zajmowało im to kilkanaście minut, to w skali miesiąca było to już kilka godzin. Co więcej, w cały proces byli zaangażowani również inni pracownicy z trzech różnych departamentów.

Zaimplementowanie robota zajęło 4 tygodnie a inwestycja zwróciła się w pół roku. Bot pobiera dane z wielu tabel w SAP, personalizuje je dla każdego menedżera i rozsyła do pracowników. Praca ręczna został zredukowana do 5% a łączny czas przetwarzania został skrócony o 80%.

Efekty? Tylko konkrety:

3-4 tygodnie

implementacja robota

100%

automatyzacja

0

liczba błędów

0-5%

do takiego poziomu udało się ograniczyć pracę ręczną

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...