Sprawniejsza, bardziej przyjazna poczta

Jak 3-krotnie przekroczyć cele projektu RPA w ciągu 12 miesięcy od implementacji?

Recepta na taki sukces jest bardzo prosta: „W sumie chodzi o zmianę doświadczenia pracownika – od wykonywania prac ręcznych do występowania w roli specjalisty w pewnej dziedzinie” – przekonuje Jani Rahja, szef działu Inteligentnej Automatyzacji w Posti Group.
Zobaczmy jak to wygląda w praktyce. Posti Group, fińska poczta o kilkuwiekowej tradycji, oferująca poza tradycyjnymi przesyłkami również zaawansowane usługi kurierskie i logistyczne, od kilku lat prowadzi na szeroką skalę projekty cyfrowej transformacji. Jednym z jej strumieni, obok migracji do chmury i wdrażania algorytmów sztucznej inteligencji jest automatyzacja przy wykorzystaniu RPA.

Głównym problemem cyfrowej transformacji były stare systemu informatyczne, które wymagały gruntownej modernizacji, żeby spełniały współczesne standardy. Okazało się, że RPA to doskonały sposób na rozwiązanie tego problemu. Posti Group zastępuje stare procesy nowymi, zoptymalizowanymi, w których główną rolę odgrywają roboty, bez konieczność dokonywania rewolucji w aplikacjach.

Firma skupia się na czasochłonnych, manualnych zadaniach, które sprawiają, że pracownikom pozostaje niewiele czasu na obsługę i nawiązywanie relacji z klientami. Pierwszym działem, w którym pojawiły się roboty były Finanse. Roboty programowe znacznie uprościły np. proces fakturowania.

Pozwoliło to wyeliminować błędy ludzki, które były przyczyna strat i przyniosło to znaczące oszczędności. Pierwsze szybkie sukcesy sprawiły, że roboty zagościły również w dziale HR, wsparcia sprzedaży, logistycznym i obsłudze klienta.

Efekty? Tylko konkrety!

3x

o tyle udało się przekroczyć założenia automatyzacji już w pierwszym roku

5

departamentów korzysta z robotów UiPath

Przeczytaj całe case study

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...