Transformacja handlu detalicznego przy pomocy RPA

W ciągu ostatniej dekady technologia dramatycznie zmieniła nasze życie.

Przeciętny konsument jest dzisiaj zupełnie inny niż 10 lat temu. Google, Amazon, Facebook i Apple sprawiły, że klient oczekuje natychmiastowych usług na najwyższym poziomie, bez oczekiwania, niezależnie od pory dnia czy miejsca w którym się znajduje. Handel detaliczny musiał się dostosować.

Konkurowanie na tym coraz trudniejszym rynku, wymaga już nie tylko kreatywności, zaangażowania i ciężkiej pracy, ale przede wszystkim inteligencji. Najlepiej sztucznej inteligencji pod postacią robota programowego, który pozwoli zautomatyzować procesy i dostarczyć klientom płynnych, spersonalizowanych doświadczeń zakupowych. Roboty mogą bowiem uwolnić pracowników od czasochłonnych, powtarzalnych zadań i umożliwić im skoncentrowanie się na bardziej wartościowych, kreatywnych zadaniach.

Obsługa ogromnych ilości danych, które są dzisiaj generowane w dużych organizacji jest możliwa tylko dzięki automatyzacji. Osiąga się przy tym przyspieszenie operacyjne. Kluczowe procesy takie jak wysyła, fakturowanie czy zwroty przebiegają po prostu szybciej, a szybciej znaczy również taniej i lepiej. Działająca na Bliski Wschodzie firma Landmark Group wykorzystując technologie UiPath osiągnęła znaczące korzyści.

Efekty? Tylko konkrety:

98,75%

o tyle udało się udało się skrócić czas przetwarzania rekordów dotyczących podatku VAT; praca która zajmowała 10 dni dzisiaj wykonywana jest w ciągu 60 minut, dzięki temu, że roboty zamiast ludzi sprawdzają kilkadziesiąt tysięcy rekordów i wskazują te, w których pojawiły się błędy i wymagają one korekty

94%

o tyle udało się skrócić czas generowania faktur; robot UiPath automatycznie generuje fakturę w ciągu kilku minut; wcześniej zajmowało to półtorej godziny

Dowiedz się więcej na temat tego, jak roboty programowe transformują handel detaliczny

Podobne artykuły

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora IT

Pomimo początkowych trudności, RPA napędza cyfrową transformację dystrybutora...

Tarsus Distribution to najdłużej działający dystrybutor IT w Afryce Południowej.

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

Jak roboty pomagają usprawnić ochronę zdrowia

W miarę jak rośnie liczba pacjentów, wyzwania, z jakimi muszą mierzyć...

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

Fabryka robotów sposobem na transformację biznesu Orange Spain

W założeniach zapoczątkowanej w 2016 r. głębokiej transformacji biznesowej Orange Spain...